Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumAlb-DreamGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Ronaldo: Liga Premier më e fuqishme në botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Doni

Doni


Numri i postimeve : 28
Points : 102
Join date : 25/05/2009

Ronaldo: Liga Premier më e fuqishme në botë Empty
MesazhTitulli: Ronaldo: Liga Premier më e fuqishme në botë   Ronaldo: Liga Premier më e fuqishme në botë Icon_minitimeWed May 27, 2009 4:30 am

Ronaldo: Liga Premier më e fuqishme në botë C_ronaldo_main
Anësori i Manchester United, Cristiano Ronaldo, pranon se ka simpati për kampionatin spanjoll, por shton se Liga Premier është më e fuqishmja në botë.
Portugezi më shumë se një vit lidhet me një kalim në kampionatin spanjoll, te Real Madridi, dhe ky tregim vazhdon edhe më tej, edhe pse Ronaldo këtë vit i bën ballë presionit në mënyrën më të mirë.

“Më pëlqen kampionati spanjoll, por ndjehem mirë në Angli dhe besoj se për momentin Liga Premier është kampionati më i fuqishëm në botë”, ka thënë Ronaldo.

Ronaldo ka folur edhe për kundërshtarin e sotëm të Ligës së Kampionëve, Barcelonën, duke thënë se në Olimpico do të tregohet se kush është klubi më i mirë.

“Barcelona ka një ekip të shkëlqyeshëm dhe tashmë e kam thënë se më pëlqen ta shoh lojën e tyre. E respektoj. Por në fund besoj se United është ekipi më i mirë dhe do ta tregojmë këtë në ndeshjen finale”, ka shtuar fituesi i Topit të Artë sezonin e kaluar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.alb-dream.tk
 
Ronaldo: Liga Premier më e fuqishme në botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ronaldo do ta bartë numrin 9?
» Ronaldo shpreson për fitore nuk mendon për Messin
» Ferguson: Fansave të United do t’u mungojë Ronaldo
» Ronaldo: Dua të bëhem lojtari më i mirë në historinë e Realit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Sportit :: Sport-
Kërce tek: