Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumAlb-DreamGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Thaçi përgëzon presidentin Obama me rastin e 233-vjetorit të pavarësisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pollat
Numri i postimeve : 5
Points : 15
Join date : 05/07/2009

Thaçi përgëzon presidentin Obama me rastin e 233-vjetorit të pavarësisë Empty
MesazhTitulli: Thaçi përgëzon presidentin Obama me rastin e 233-vjetorit të pavarësisë   Thaçi përgëzon presidentin Obama me rastin e 233-vjetorit të pavarësisë Icon_minitimeSun Jul 05, 2009 4:01 am

Me rastin e përvjetorit të 233 të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar telegram urimi presidentit Barack Obama. Në telegram thuhet, se lindja e kombit amerikan u bazua në vlerat më fundamentale të qytetërimit, lirisë, demokracisë, barazisë dhe dinjitetit njerëzor.
Kryeministri, Thaçi në telegramin dërguar Obamës, thekson se edhe shpallja e pavarësisë së Kosovës u bë pikërisht mbi të njëjtat vlera dhe të drejta themelore.
Kushtetuta, ligjet dhe parimet e funksionimit të Kosovës pasqyrojnë vlerat dhe standardet më të larta të demokracisë, shoqërisë shumetnike, barazisë së të gjithë qytetarëve. /ktv/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thaçi përgëzon presidentin Obama me rastin e 233-vjetorit të pavarësisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Jasht Teme :: Lajme-
Kërce tek: