Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumAlb-DreamGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Xavi kërkon transferimin e Ribery

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 44
Points : 146
Join date : 25/05/2009

Xavi kërkon transferimin e Ribery Empty
MesazhTitulli: Xavi kërkon transferimin e Ribery   Xavi kërkon transferimin e Ribery Icon_minitimeSat Jul 11, 2009 4:28 pm

Xavi kërkon transferimin e Ribery 14xcf9t
Dy rivalët e La Ligas, Barcelona dhe Real Madridi, kanë qenë në konkurrim për ta transferuar superyllin e Bayern Munichut, Franck Ribery, ndërsa mesfushori i Barcës, Xavi, ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të bëjnë më shumë për ta sjellë francezin në Camp Nou.

“Të kesh një lojtar të tillë në krah është e jashtëzakonshme. Ne e kemi përjetuar kualitetin e tij kur luajtëm kundër Bayernit (në Ligën e Kampionëve) dhe e shihnim se të gjitha rreziqet vinin nga ana e tij dhe atëherë kur ai e kishte topin. Do të ishte privilegj të luaja me të”.

“Unë nuk jam ai që vendos, mirëpo nëse nevojitet ndonjë shtytje për Riberyn unë do ta bëja”, ka thënë Xavi për “El Mundo Deportivo”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://forumishqiptar.forumsq.net
 
Xavi kërkon transferimin e Ribery
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xavi: Barcelona kërkon hakmarrje
» Leonardo kërkon Ronaldinho të humbë peshë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Sportit :: Sport-
Kërce tek: